A koronavírus járvány jelentősen átalakítja a hazai egészségügyi ellátórendszert – beleértve a magánegészségügyi szolgáltatók működését is. Március 16-a óta országszerte szüneteltetik a kórházak a halasztható műtéteket és vizsgálatokat a koronavírus-fertőzés miatt, csak a sürgősségi beavatkozásokat végzik el. Sokan vannak azonban, akik nem kifejezetten szeretnék igénybe venni az állami sürgősségi ellátást. Számukra megoldást jelenthet a magán sürgősségi ellátás. Utánajártunk, mit tapasztalnak a hazai privátszolgáltatók, nőtt-e a betegszám az utóbbi hetekben, és mit gondolnak a jelenlegi ellátási rendről.
Robbanásszerűen fejlődik a magánegészségügyi piac, gombamód szaporodnak a magánklinikák. Mégis hogyan lehet a sokszereplős piacon fennmaradni? Milyen nehézségeket okoz a hétköznapi működésben, hogy egyre több a szereplő a szektorban? Hogyan lehet megtartani ebben a környezetben a pácienseket? Többek között erről beszélgettünk a 2009 óta létező, elsősorban mozgásszervi panaszokra specializálódott Emineo Magánkórház egyik alapító-tulajdonosával, Dr. Börzsei-Knoll Veronikával.
Az egyik legdinamikusabban fejlődő magánegészségügyi intézmény, az Emineo Magánkórház alapító-tulajdonosaival, Dr. Knoll Zsolttal és Dr. Börzsei-Knoll Veronikával a hazai privát szektor helyzetéről, jövőjéről és nehézségeiről beszélgettünk. Véleményük szerint a magánegészségügyi piac robbanásszerűen fejlődik, szakmai szabályozása, gazdasági feltételeinek megteremtése és fenntartása, illetve a tiszta piaci viszonyok kialakítása a következő két év legnagyobb kihívása.
Mindannyiunknak az az érdeke, hogy működjön az állami egészségügy, az más kérdés, hogy bizonyos reformokra sürgető szükség van - vallja Dr. Knoll Zsolt és Dr. Börzsei-Knoll Veronika, az Emineo magánklinika alapítója. A 2009 óta létező, elsősorban mozgásszervi panaszokra specializálódott privát egészségügyi intézmény vezetői beszéltek az áprilisi elején megnyílt új, 18 ágyas magánkórház kapcsán szerzett tapasztalatokról, a szakképzett munkaerő megtartásának kérdéséről, az állami és magán ellátórendszer egymás mellett éléséről, a további bővülés lehetőségéről, és az egészségügy jövőbeni finanszírozásáról. Állítják: az Emineo sikere abban is keresendő, hogy megtaláltak egy piaci rést, de a tervezett 15 százalékos árbevétel növekedésért már nagyon sokat kell tenniük.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?